domfan.pl

Dom i wnętrza

Stylowy salon
Dom

Stylowy salon, jak, go urządzić?

Jeśli zastanawiasz się jak urządzić swój salon, tak, aby był modny zawsze, a nie tylko przez sezon, zainteresuj się stylowymi meblami. To klasyka, a więc nigdy nie wychodzi z obowiązujących trendów. Rzecz jasna najłatwiej o taki salon w pięknej kamienicy, ale taka aranżacja nie jest również wykluczona w nowym budownictwie. Stylowy salon to najczęściej charakterystyczny komplet mebli i dodatki, a więc urządzenie takiej przestrzeni wcale nie musi być trudne.

Cechy mebli stylowych.

Oczywiście, aby, urządzić stylowy salon należy wiedzieć, jakie są jego elementy i jakie cechy posiadają meble, które mają się w nim znaleźć. Część z tych mebli nawiązuje bezpośrednio do antycznych lub ma współczesne formy, ale jest postarzana. Często taki efekt, można uzyskać dzięki meblom bielonym. Oczywiście w takich aranżacjach najbardziej pożądane są meble z prawdziwego drewna, jednak ciężko na takie trafić, ponieważ większość tego typu elementów jest ze zwykłej płyty wiórowej z naklejoną folią ze słojami. Niestety meble z płyty wiórowej cechuję słaba jakość i skłonność do szybkiej degradacji materiałów, dlatego lepiej zainwestować w meble lepszej jakości.

Jak urządzić stylowy salon?

Wiesz, już jak powinny wyglądać meble stylowe. Zatem, jak urządzić salon w tej aranżacji? Otóż tego typu wnętrze charakteryzują konkretne kolory i elementy. Jeśli chodzi o podstawy to np. parkiet ułożony w jodełkę lub mozaikę, wysokie listwy przypodłogowe, czy też oświetlenie w postaci kryształowych żyrandoli lub białych kloszy. Bardzo istotne jest to, aby pamiętać, że meble i dodatki nie mogą być z odległych od siebie epok.

Główną cechą w stylowych aranżacjach jest to, że wszystko do siebie pasuje i komponuje się ze sobą. Nie kombinuj tu raczej z zaskakującymi dodatkami z innej epoki niż cała reszta wyposażenia. Jednak stylowy salon to nie tylko klasyczne meble. Ważniejsze jest to, żeby cała stylistyka, była z jednej epoki. Dopuszczalne są nowoczesne elementy takie jak tkaniny, którymi obite są kanapy czy fotele. Bardzo istotne jest to, aby sprzęty takie jak kino domowe nie były tutaj na pierwszym planie. Powinny być one raczej dyskretnie ukryte. Jeśli chodzi, o kolorystykę musi ona być dopasowana do koloru mebli, nie powinna być kontrastowa. Szczególnie zalecana są biel i szarości.

Zatem, jak widzisz, stylowe aranżacje dają spore pole do interpretacji. Nie ma w nich sztywnych ram dotyczących formy mebli czy dodatków, możesz, pokusić się tu o dodanie do klasycznych form nieco nowoczesności o ile będzie ona dobrze zgrana z całą resztą aranżacji.