domfan.pl

Dom i wnętrza

pomysł na elewację domu
Budownictwo

4 pomysły na ciekawą elewację domu

Elewacja domu podkreśla jego styl oraz charakter mieszkających w nim osób. To właśnie dzięki elewacji dom może idealnie wpisać się w otoczenie lub wprost przeciwnie, zupełnie się od niego odróżniać. Jak wybrać elewację, która doda atrakcyjności naszej nieruchomości?

Cegła się nie starzeje

Cegła jako pomysł na elewację domu wydaje się być nieśmiertelna. Rdzawy odcień cegły wygląda idealnie przy budynku klasycznym, jak i nowoczesnym.

Bardzo chętnie na elewacje domu wykorzystywane są płytki klinkierowe. Jest to okładzina wyjątkowo trwała. Dużą jej zaletą jest szeroka kolorystyka. Beżowe, szare, żółte czy czerwone płytki tworzą elewację, która przyciąga wzrok.

Niezależnie od tego, czy nasz dom jest nowoczesny czy klasyczny, ceglana elewacja będzie ciekawym wykończeniem, które uatrakcyjni wygląd nieruchomości.

Surowość betonu

Beton architektoniczny już kilka lat temu wkroczył do naszych mieszkań. Budujemy z niego blaty kuchenne oraz łazienkowe. Tworzymy donice oraz lampy. Układamy na ścianie i na podłodze. Teraz przyszedł czas, by betonem architektonicznym ozdobić wnętrze domu.

Pomysł na elewację domu z betonowych płyt idealnie komponuje się z budynkami nowoczesnymi. Prostymi i surowymi. Warto pamiętać, że beton świetnie łączy się z innymi materiałami. Drewno ociepli charakter budynku. Metal i szkło podkreślają jego nowoczesny, industrialny charakter.

Zawsze modne drewno

Drewno jako pomysł na elewację domu to rozwiązanie ponadczasowe. Jest eleganckie, modne od wielu lat i bardzo funkcjonalne. Okładziny projektowane z desek, które mają pióro i wpust świetnie izolują dom, który stanie cię ciepły i przyjemny.

Drewno jest uniwersalnym wykończeniem domu. Sprawdzi się w budynkach nowoczesnych oraz klasycznych. Łącząc go z innymi materiałami można skomponować elewację, która będzie oryginalna i gustowna.

Nowoczesne rozwiązania

Wyjątkowo nowym pomysłem na elewację domu są tapety elewacyjne. Co to takiego?

Tapety elewacyjne to okładzina, która drukowana jest na zamówienie. Dzięki temu wzór, jaki zagości na naszym domu może być wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Kwiaty, ptaki czy figury geometryczne. Wybór wzoru zależy wyłącznie od fantazji zleceniodawcy. Można również pokusić się o tapety, które będą miały obraz klasycznych okładzin elewacyjnych. Cegła, drewno czy tynk wydrukowany na tapecie – czemu nie!

Warto wiedzieć, że tapety elewacyjne są wytrzymałe i nawet po latach nie tracą wyrazistych kolorów. Tapety świetnie radzą sobie ze zmiennymi temperaturami, są odporne na wilgoć. Jest to elewacja, która jest na pewno rozwiązaniem bardzo ciekawym i nowoczesnym.