domfan.pl

Dom i wnętrza

ikea obrazy
Dom

Ikea obrazy, czyli stylowy i tani dodatek do wnętrza

Niektórzy sądzą, że dobry styl to tylko kwestia pieniędzy. Warto raz na zawsze zerwać z tym mitem. Przykładowo, jeżeli pod uwagę weźmiemy urządzanie wnętrz, to już za niewielkie pieniądze bez problemu znajdziemy ładne dodatki, które spokojnie można nazwać też stylowymi. Gdzie ich szukać? Świetnym źródłem elementów wyposażenia jest Ikea. To jedna z tych marek, która w Polsce cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat.

Ikea obrazy i plakaty

W Ikei można urządzić się kompletnie. Na stałe są tam bogate kolekcje mebli i dodatków, ale nie brakuje też limitowanych edycji, w których można znaleźć prawdziwe perełki designu. Zawsze uda się tam kupić również coś za niewielkie pieniądze. Świetnym tego przykładem są plakaty oraz obrazy. To jedne z tych dodatków, które nie kosztują dużo, a fantastycznie podkreślają atmosferę we wnętrzu. Przykładowo wielkoformatowe obrazy, które można tam kupić, wyglądają doskonale zarówno solo, jak i w otoczeniu innych grafik i plakatów. Przykuwają uwagę i przyciągają wzrok, stając się bardzo mocnym elementem wystroju. Co najważniejsze, można dekorować nimi przestrzeń nie tylko w prywatnym domu, ale też wszędzie tam, gdzie chcemy upiększyć przestrzeń dodatkami. Sprawdzą się zatem do eleganckich biur, poczekalni, gabinetów. To właśnie w takich wnętrzach pragniemy stworzyć przyjemny klimat, który będzie pozytywnie wpływał na samopoczucie klientów, zachęcając do ponownej wizyty i skorzystania z usług. Poza tym wyjątkowy wystrój przestrzeni, na przykład poczekalni czy sali konferencyjnej, może pomóc w tym, że to miejsce zapadnie na długo w pamięć.

Obrazy z Ikei do domu

Jak wybrać perfekcyjny obraz do swojego domu? Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na dominującą we wnętrzu kolorystykę. Obraz może ją dopełniać albo występować w kontraście. W Ikei znajdziemy zarówno obrazy w barwach neutralnych, jak też takie w kolorach mocnych i nasyconych. Po drugie, musimy określić, jak duży format może mieć obraz. Wielkoformatowe obrazy pięknie prezentują się we wnętrzach dużych i przestronnych. Jeżeli nie dysponujemy taką przestrzenią, lepiej postawić na dwa lub trzy obrazy w mniejszych rozmiarach. Ważna jest również tematyka. W Ikei sprzedawane są zarówno pejzaże, obrazy z martwą naturą, jak też wzory graficzne, linearne, zgodne z nowymi trendami. Warto na spokojnie przejrzeć, co jest dostępne, a następnie zdecydować się na ten egzemplarz, który najbardziej do nas przemawia. Sztuka ma pobudzać. Czasami odrobinę kontrowersyjny, jak na nasz gust obraz, może zrobić naprawdę ogromny efekt we wnętrzu. Przecież właśnie o to chodzi. Chociaż obrazy z Ikei nie są dziełami sztuki, które każdorazowo zostały namalowane ręką artysty, nie oznacza to, że nie mogą wzbudzać emocji. Warto spojrzeć na to właśnie z tej perspektywy, wybierając do swojego wnętrza najlepszy możliwy wzór. A jeżeli z jakichkolwiek powodów ma się trudność z dobraniem obrazu, świetną opcją jest poszukanie inspiracji. Można przeglądać stronę Ikei w internecie, katalog online lub w formie papierowej, a także Pinterest i Instagram z odpowiednimi #, które nawiązują do Ikei.