domfan.pl

Dom i wnętrza

zegarek
Lifestyle

Jaki prezent komunijny dla chłopca?

Okres komunijny wiąże się z wielomiesięcznymi przygotowaniami, do których należy również poszukiwanie odpowiednich prezentów dla dzieci przystępujących do tego sakramentu. Część osób twierdzi, że komunia nie może łączyć się z aspektami materialnymi, ponieważ to wydarzenie duchowe i religijne. To prawda, jednak tradycja, jaka ukształtowała się na przestrzeni wielu lat, ściśle związana jest z podarunkami przekazywanymi dzieciom. Co więc warto kupić na komunię dla chłopca?

Pamiątki

Niezależnie od okazji, prezent powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań obdarowanego. Biorąc pod uwagę fakt, że poszukujemy czegoś na komunię, należy pamiętać również o aspekcie pamiątkowym. Zacznijmy od najpopularniejszych i uniwersalnych rozwiązań, czyli biżuterii. Złoty łańcuszek będzie doskonałym prezentem także dla chłopca. Wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią zawieszkę oraz grawer, który upamiętni dzień pierwszej komunii.

Często kupowane są także zegarki. To wyjątkowy podarunek, mający również ogromną wartość pamiątkową i sentymentalną. W zakresie wyboru odpowiedniego modelu trzeba wziąć pod uwagę obowiązującą modę, zainteresowania dziecka, a także funkcje, jakie zegarek powinien spełniać. Nie bez znaczenia jest budżet, jakim dysponujemy, ale można go łatwo zwiększyć, w czym pomocna będzie pożyczka bez BIK.

Elektronika

Współczesność związana jest z wszechobecną elektroniką, dlatego też trudno dziwić się dzieciom, że tak chętnie się nią otaczają. Również w tej kategorii znajdziecie wiele ciekawych pomysłów na komunijny prezent. Pierwszą propozycją niech będzie tablet. Wyposażony w moduł Wi-Fi oraz kartę SIM umożliwi nie tylko korzystanie z bogatej oferty rozrywkowej, ale także uczestnictwo w zajęciach online, które stały się przecież codziennością.

Jeśli chłopiec jest miłośnikiem gier, doskonałym podarunkiem będzie na przykład konsola, w której zakupie pomoże pożyczka bez BIK. Pamiętajcie jednak, aby zakupy komunijne realizować znacznie wcześniej, gdyż zazwyczaj od kwietnia ceny szybują w górę w związku ze zwiększonym zainteresowaniem elektroniką. Dobrym rozwiązaniem będzie regularne sprawdzanie ofert sklepów internetowych, a przede wszystkim okresowych promocji.

Prezenty dla sportowca

Stosunkowo łatwe zadanie mają bliscy dzieci zafascynowanych sportem. Jeśli chłopiec, przystępujący do pierwszej komunii świętej, jest zapalonym piłkarzem – idealnym prezentem będzie na przykład strój piłkarski czy też markowa piłka, z autografami zawodników ulubionego klubu. Młodym cyklistom natomiast przyda się nowy rower. To także jeden z tych prezentów, które z pewnością można zaliczyć do komunijnego kanonu. Ogromną popularnością, co jest znakiem współczesności, cieszą się hulajnogi elektryczne. Jesteśmy pewni, że taki podarunek przypadnie dziecku do gustu i zachęci do aktywności sportowej w zupełnie nowym wymiarze.