domfan.pl

Dom i wnętrza

beton architektoniczny aranżacje
Budownictwo

Jak zaaranżować beton architektoniczny w mieszkaniu?

Beton architektoniczny już nie pierwszy sezon jest w naszych mieszkaniach. Nadal jednak jest modny i chętnie wykorzystywany. Jak zaaranżować beton architektoniczny, by w mieszkaniu zapanował elegancki i nowoczesny klimat?

Surowa ściana

Wydawać by się mogło, że szary i surowy beton architektoniczny nie znajdzie wielu zwolenników. Noc bardziej błędnego! Beton architektoniczny aranżacje na ścianach pojawia się coraz częściej, a mieszkania, w których się znalazł wcale nie wyglądają szaro i przytłaczająco. Są to wnętrza nowoczesne i eleganckie.

Beton architektoniczny aranżacje warto łączyć z innymi materiałami. Pięknie komponuje się z drewnianą podłogą. Warto również wykorzystać elementy drewna na ścianie. Dzięki takiemu połączeniu salon zyska cieplejszy, bardziej przytulny wygląd.

Betonowe płyty idealnie wyglądają w zestawieniu z czarną farbą tablicową. Taka ściana będzie niebanalną ozdobą mieszkania w stylu industrialnym. Do takiego zestawu warto wykorzystać farby w kolorze bieli i delikatnych szarości, które rozjaśnią pomieszczenie.

Granat oraz butelkowa zieleń to kolory, które wyglądają niezwykle atrakcyjnie w połączeniu z surowością betonu architektonicznego. Warto wprowadzić kolorowe meble do salonu, w którym na ścianach króluje chłodny beton.

Nie tylko betonowe płyty

Beton architektoniczny najczęściej wykorzystywany jest w formie okładziny na ścianę, która jest w kształcie prostokątnych płyt. Nie jest to jedyna możliwość wykorzystania betonu.

Beton architektoniczny aranżacje coraz częściej pojawia się w różnorodnych, czasem bardzo zaskakujących formach. Betonowe płytki o przestrzennych kształtach są bardzo ciekawym wykończeniem ścian niewielkiego wnętrza. Dzięki przestrzennej strukturze pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

Betonowe płytki w kształcie heksagonalnych plastrów miodu, kostki o nieregularnych krawędziach czy trójkątów pozwalają na ułożenie wzorów, które będą niebanalne i jedyne w swoim rodzaju.

Warto podkreślić, że beton architektoniczny nie musi być w jednolitym, szarym kolorze. Obecnie płytki betonowe są projektowane z dodatkiem innych barw. Złote muśnięcia wprowadzą ekskluzywny charakter do salonu, ciemniejsze i jaśniejsze odcienie ożywią wnętrze. Beton ze starą rdzą będzie wyglądał idealnie w nowoczesnym wnętrzu.

Beton architektoniczny jest wykorzystywany nie tylko jako ciekawa okładzina ścian. Bardzo chętnie robimy z niego blaty kuchenne i łazienkowe. Świetnie wyglądają donice z betonu, które są surowe i proste. Lampy z betonu architektonicznego idealnie nadają się do wnętrz industrialnych oraz przestrzeni biurowych.