domfan.pl

Dom i wnętrza

oryginalne tapety
Wnętrza

Jak wybierać oryginalne tapety do modnych wnętrz

Jeszcze do niedawna, tapety uważano za dodatki, które wyszły z mody. Dziś jednak z powrotem zdobywają popularność. Dzięki nowoczesnym designom, bez problemu można dopasować je do modnych aranżacji wnętrz. Oprócz standardowych wzorów, odnaleźć można wiele atrakcyjnych, oryginalnych tapet. W jaki sposób dopasować je do wystroju, aby nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru?

Modne i oryginalne wzory

Pośród nowoczesnych tapet odnaleźć można wiele standardowych motywów przypominających ozdoby wykorzystywane dawniej. Powtarzalne motywy geometryczne i florystyczne w świeżych odsłonach wciąż należą do chętnie wybieranych. Oprócz nich, na rynku pojawia się coraz bogatsza oferta nietypowych designów. Odnaleźć w niej można między innymi egzemplarze z dużym, pojedynczym obrazem zajmującym całą ścianę. Mogą to być fototapety przedstawiające ludzi lub motywy roślinne. W tej kategorii odnaleźć można również graficzne przedstawienia modnych designów. Bardzo często takie wzory mają przypominać namalowane na ścianie obrazy. Niejednokrotnie wywołują również wrażenie specyficznej faktury lub wzorów przestrzennych. Chętnie wybierane są też oryginalne tapety nadające pomieszczeniu wrażenia dodatkowej głębi. Takie zróżnicowanie umożliwia dobór akcesoriów dopasowanych do każdego gustu i wystroju. Jaką tapetę wybrać, aby podkreśliła charakter modnego pomieszczenia?

Dopasowanie do wnętrza

Jednym z najmodniejszych sposobów kładzenia tapet jest obecnie umieszczanie ich tylko na niektórych ścianach. Popularna kompozycja zakłada położenie barwnego dodatku na jednej ze ścian. Pozostałe powinny być wówczas pomalowane na dopasowane do motywu kolory. Wybrana, oryginalna tapeta powinna być przede wszystkim dobrana do stylu aranżacji. W pomieszczeniach skandynawskich doskonale prezentują się fototapety przedstawiające zimowe lasy i surową roślinność. Dobrym pomysłem są tu również geometryczne dodatki w kontrastowych barwach. Urządzając pokój w konwencji boho, warto zdecydować się na tapetę z motywami etnicznymi. Ciekawym rozwiązaniem będą też ciepłe elementy przedstawiające świat natury. W aranżacjach retro sprawdzą się biało-czarne tapety z wizerunkami ludzkich sylwetek i ikon popkultury. Do większość stylów dopasować można florystyczne motywy w odpowiednich barwach.

Tapety to wciąż modny element aranżacji wnętrz. Mnogość oryginalnych wzorów i rodzajów umożliwi dopasowanie ich do większości pomieszczeń w różnych stylach. Przemyślana kompozycja z tapetą nada wystrojowi wyjątkowego charakteru.