domfan.pl

Dom i wnętrza

ikea meble młodzieżowe
Dom

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Własny pokój jest niezwykle ważnym miejscem dla każdej osoby. To szczególnie istotne miejsce, przede wszystkim dla nastolatków. Dzieci, w wieku dojrzewania są szczególnie emocjonalne, uwielbiają spędzać czas w samotności czterech ścian – dlatego też warto zadbać właśnie o to miejsce. Nastolatkowie cenią sobie także spotkania ze znajomymi, dlatego też ważne jest, aby byli zadowoleni z miejsca, do którego ich zapraszają.

Jak urządzić pokój nastolatka?

To niezwykle trudne zadanie, nawet dla profesjonalnych dekoratorów wnętrz. Pokój młodzieżowy, często diametralnie różni się od reszty domu. Jest on przede wszystkim wyrażeniem pasji, stylu życia i etapu w którym znajduje się nastolatek.
Kluczowe jest, aby został on zaprojektowany zgodnie z marzeniami owego lokatora, ale zarazem był niezwykle funkcjonalny – stwarzał odpowiednie warunki do nauki, w końcu to właśnie nią jest przepełnione młodzieńcze życie. Obecnie, na rynku, dostępne jest wiele inspiracji, na temat pokoju młodzieżowego. Szczególną popularnością cieszą się katalogi inspiracyjne, zawierające produkty marki Ikea.

Ikea meble młodzieżowe

Ikea, to firma której z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest przedsiębiorstwem szwedzkim, działającym prężnie od przeszło 70 lat na rynku światowym. Klienci, cenią ją przede wszystkim za odpowiedni stosunek jakości, do ceny oferowanych przedmiotów. W przypadku urządzania pokoju młodzieżowego nie może zabraknąć kilku podstawowych elementów wyposażenia.

Łóżko – jest to oczywiście najważniejszy element każdego wnętrza. Powinno być ono nie tylko wygodne, ale i odpowiadać wymiarom pomieszczenia. Konieczne jest aby było ono dostosowane do wzrostu dziecka, ale i nadawało się także, gdy nastolatek trochę podrośnie. Najlepiej sprawdzi się łóżko standardowych wymiarów. Ikea, nastolatkom oferuje przede wszystkim łóżka wyposażone w wysuwaną szufladę, posiadające ciekawą antresolę, czy szufladki ukryte w zagłówkach. Każde urozmaicenie, będzie dodatkowym atutem w przypadku tak młodych lokatorów.

Biurko – to jeden z najważniejszym elementów pokoju młodzieżowego. W końcu to przy nim nastolatek spędza najwięcej swojego wolnego czasu. Powinno być ono przede wszystkim odpowiednich rozmiarów – urządzając pokój młodzieżowy, warto zdecydować się na standardowe biurko, o wymiarach odpowiadających wyposażeniu dorosłych domowników. Niezwykle istotne jest także, aby sama powierzchnia użytkowa była dość dużą – jednak nie zbyt obszerna, łatwo można było sięgnąć po każdy przedmiot. Ikea oferuje także biurka posiadające systemy szuflad i pólek – to bardzo mobilne i praktyczne rozwiązanie.

Krzesło – oczywiście, w parze z odpowiednim biurkiem idzie wygodne krzesło. Nie zna jego wartości ten, kto nigdy nie miał przyjemności uczyć się przy źle dobranym fotelu. Ikea proponuje bogatą ofertę krzeseł, szczególnie jeśli chodzi o wyposażenie pokoju nastolatków. W sklepie znajdziemy nie tylko standardowe, czarne fotele biurowe, ale i różnokolorowe, starannie wykonane modele. Posiadają także ciekawie zaprojektowane krzesła, odpowiadające konkretnym filmom czy komiksom.

Szafa – aby pokój był rzeczywiście odpowiednio skompletowany, konieczne jest skrupulatne zadbanie o także ten element. Ikea jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o wyposażenie mieszkania. Szczególną popularnością cieszą się szafy z systemem PAX, które dowolnie można personalizować w każdej chwili, ponieważ większość artykułów dostępna jest na miejscu. To świetne rozwiązanie w pokoju młodzieżowym, kiedy to gust i zapotrzebowanie potrafi zmienić się diametralnie kilka razy w roku. Co więcej, Ikea daje w tym przypadku dziesięcioletnią gwarancję jakości. Tak długi okres gwarancji, świadczy przede wszystkim o dobrej jakości wykonania. Meble tejże firmy są także niezwykle uniwersalne, dlatego też śmiało można stwierdzić, iż nawet za 10 lat będą prezentowały się świeżo i nowocześnie.

Dekoracje – to ostatni element na naszej liście, jednak dla samych nastolatków, z pewnością znaczy on bardzo wiele. Ikea, to raj dla osób chcących ciekawie udekorować swoje pomieszczenie. Potrafi ona od zera, za sprawą jedynie dodatków – nadać diametralnie różny charakter, każdemu wnętrzu. W pokoju dorastającej dziewczynki nie może zabraknąć dużego lustra, ciekawych poduszek i kwiatów. Chłopcy z kolei, cenią sobie tablice korkowe, jak i kredowe, figurki, czy duże zegary. Szwedzka firma, jest także ogromnym dystrybutorem świeczek zapachowych, które ze względu na swoją niską cenę i wysoką jakość – cieszą się naprawdę ogromną popularnością!