domfan.pl

Dom i wnętrza

Regał i komoda
Dom

Regał i komoda – sposób na uporządkowane wnętrze

Regał i komoda to dwa tradycyjne meble, które mimo zmieniających się trendów, wciąż pozostają na topie, jeśli chodzi o wyposażenie salonu czy też innych pomieszczeń. Tym bardziej, że tego rodzaju meble są produkowane w różnych stylach – dlatego też łatwo jest je dopasować do rodzaju wnętrza.

  1. Skandynawski regał – wszystko w porządku.
  2. Komody drewniane – zakup na długi czas.

Umiejętne uporządkowanie wnętrz pomieszczeń, a przy tym zachowanie stylu mieszkania, to wyzwanie, któremu staramy się sprostać, meblując wnętrza. Jeśli uporamy się z tym zadaniem, zyskamy nie tylko optymalny efekt estetyczny, ale także wygodę w codziennym funkcjonowaniu. A przecież estetyka i funkcjonalność to podstawa, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Nie jest przypadkiem, że dwa tradycyjne meble – komoda drewniana i regał (np. skandynawski regał) – w roli optymalnego wyposażenia sprawdzają się najlepiej. Dlaczego tak jest? O tym w dalszej części artykułu.

Skandynawski regał – wszystko w porządku

Skandynawski regał, czyli regał w stylu skandynawskim, to mebel modny od dłuższego czasu. Styl ten nawiązuje do natury – wyposażenie pomieszczeń jest  wykonane z naturalnych materiałów (drewno i tkaniny) w kolorach ziemi. Mebel tego typu, dzięki temu, że jest zrobiony z drewna najwyższej jakości, będzie z nami w nienaruszonym stanie przez bardzo długi czas. Poza tym, że jest rozwiązaniem stylowym, trwałym i estetycznym, to cechuje go wyjątkowa funkcjonalność. Skandynawski regał to stabilny mebel z bardzo pojemnymi półkami, na których wedle uznania możemy umieścić całkiem pokaźną biblioteką czy też kolekcję cennych dla nas bibelotów lub ramek ze zdjęciami. Poza tym taki regał jest często wyposażony w pojemną szufladę, która pozwoli nam schować w niej wszystko to, co według nas nie powinno zagracać mieszkania. Regał jest meblem wielofunkcyjnym i to od nas zależy, jak go zagospodarujemy. Poza tym skandynawski regał doskonale komponuje się drewnianą komodą, o której już za chwilę.

Komody drewniane – zakup na długi czas

Komody drewniane wykonane z drewna najwyższej jakości to zakup, który należy do niezwykle trafionych. Zestaw szuflad, z którego składa się komoda jest wyposażeniem sprawdzającym się zarówno w salonie, jak i sypialni (miejsce na komplety pościelowe, ręczniki czy bieliznę) czy też w jadalni (można w komodzie schować sztućce oraz talerze – tak, by były pod ręką). Komody drewniane składające się z samych szuflad albo dodatkowo wyposażone w szafki i podświetlone półki to nie tylko wyposażenie niezwykle gustowne i na czasie, ale również trwałe. A to dzięki solidnemu ręcznemu wykonaniu z drewna najwyższej jakości, które przeszło przez wszystkie konieczne procesy obróbki. W ten sposób komody drewniane stają się bardzo dobrą inwestycją i będą nas cieszyć swoją nienaruszoną formą przez długi czas.

Drewniane meble to dobry wybór nie tylko ze względu na ich trwałość i estetykę, ale także dlatego, że są nam one bardzo przyjazne – także jeśli chodzi o względy zdrowotne.