domfan.pl

Dom i wnętrza

Jakie dodatki wybrać do sypialni
Dom

Jakie dodatki wybrać do sypialni w stylu skandynawskim?

Decydując się na aranżację mieszkania czy domu w stylu skandynawskim, powinniśmy znać pewne zasady, które pomogą nam podczas zakupów. O ogromnej roli dodatków do wnętrz można pisać wiele. Jedno jest pewne – styl skandynawski można łatwo modyfikować oraz upiększać, dzięki odpowiednio wybranym dodatkom. Poznaj bliżej, jakie akcesoria do sypialni wybrać, aby cieszyć się z pięknie urządzonego wnętrza.

Kilka słów o stylu skandynawskim

Styl skandynawski to jeden z popularnych nurtów wykorzystywanych do aranżacji wnętrz. Zdobył swoich zwolenników dzięki funkcjonalności oraz uniwersalności. Z jednej strony bazuje na umiarkowanym minimalizmie, sterylności oraz ładzie. Z drugiej zaś, zastosowane dodatki ocieplają surowe i poniekąd puste wnętrze. W tym stylu królują beże, brązy oraz biel, które są przełamywane różnymi akcentami kolorystycznymi. Głównymi materiałami w stylu skandynawskim jest drewno, kamień, szkło, metal oraz naturalne tkaniny. Wystrój tutaj jest niezwykle prosty, praktyczny oraz uniwersalny. Można go łatwo modyfikować. To dobry wybór dla osób niezdecydowanych, lubiących zmieniać swoje mieszkania za pomocą dodatków. Dzięki czemu można łączyć różne style ze skandynawskim.

Ciekawe dodatki do sypialni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski cechuje się zastosowaniem uniwersalnej palety kolorystycznej. Prosta, minimalistyczna sypialnia powinna bazować na bieli oraz szarościach. Meble oraz dodatki nie powinny być przytłaczające. Kanapy oraz fotele do sypialni wybierajmy jasne oraz lekkie w formie, tak samo jak regały czy stoliki. Wybierajmy jasne kolory ścian, które możemy połączyć z powracającą do łask tapetą. Interesującym rozwiązaniem będzie położenie tapety na część ściany, tak, aby nie zgubić skandynawskiej prostoty. Poduszki, koce, narzuty, wazony czy grube dywany w wyrazistych kolorach znacznie ocieplą sypialnię.

Jednak barwne akcenty muszą być dobrane tak, by nie zdominowały wnętrza. Skandynawska sypialnia powinna być przytulna, prosta i zachęcająca do odpoczynku. Na pustej ścianie możemy powiesić obrazy, które mogą mieć różne kolory. Ten dodatek zdecydowanie ociepli każde wnętrze. Najczęściej w sypialniach możemy znaleźć drewniane podłogi, na których kładzione są plecione dywany w różnych odcieniach. Modyfikując ten styl, możemy dodać czerwone poduszki, błękitne narzuty czy wiklinowe fotele do sypialni. Stół możemy ozdobić plecionym obrusem w stylu rustykalnym, a na nim postawić świece czy metalowe wazony w kolorach złota. Swoje miejsce znajdą również zasłony w kolorach zieleni oraz przejrzyste i białe firanki. Wybierając żyrandol do sypialni pamiętajmy by wpisywał się w klimat skandynawski oraz pasował do całości pokoju. Kilka odważnych dodatków jak ciekawa poduszka, zmiana osłony na doniczkę, kolorowy dywan i zyskujemy zupełnie inne, odmienione wnętrze.

Ponadczasowa skandynawska aranżacja dla każdego

Można śmiało stwierdzić, że styl skandynawski jest ponadczasowy. Z upływem lat nie traci na popularności. Dzięki swojej uniwersalności podlega ciągłym modyfikacjom. Jak przedstawiono powyżej, dzięki zastosowaniom kilku ciekawych dodatków, można w prosty sposób ocieplić oraz odświeżyć sypialnię – to samo tyczy się pozostałych pomieszczeń w domu. Jak widzimy, nie wiele potrzeba, aby dopełnić aranżację w stylu skandynawskim.

Więcej na temat aranżacji sypialni w stylu minimalistycznym, przeczytasz w artykule https://bihome.pl/pl/blog/2021/06/Sypialnia-w-stylu-minimalistycznym-jak-ja-odpowiednio-zaaranzowac/83.