domfan.pl

Dom i wnętrza

sypialnia w drewnie
Lifestyle

Sypialnia w drewnie – jak urządzić modne pomieszczenie

Sypialnia jest pomieszczeniem, które powinno spełniać szczególne warunki. Aranżacja tego pokoju musi umożliwiać zrelaksowanie się i wyciszenie. Wpłynie to korzystnie na jakość snu i samopoczucie domowników. Jednym z modnych pomysłów na urządzenie przytulnej sypialni jest wykorzystanie elementów drewnianych. Jak odpowiednio zaaranżować taki pokój?

Dobór wyposażenia

Planując urządzić sypialnię z drewnianymi elementami, warto zdecydować się na meble z tego surowca. Rodzaj drewnianego łóżka należy dopasować do stylu aranżacji. W pomieszczeniach skandynawskich doskonale sprawdzi się delikatny mebel z jasnego, surowego drewna. Dobrze, jeśli będzie posiadał widoczne sęki i linie. W klasycznym pomieszczeniu warto postawić na wydatne łoże z grubych desek. W stylu rustykalnym sprawdzi się wyposażenie z naturalnego drewna w tradycyjnym wydaniu. Można tutaj zdecydować się na przedmioty postarzane i z metalowymi okuciami. Projektując sypialnię w konwencji boho warto rozważyć wybór delikatnego surowca bambusowego lub elementów drewnianych z recyklingu. W takich aranżacjach dużą popularnością cieszą się meble z palet.

Ściany i podłoga

Sypialnia w drewnie z pewnością będzie wyjątkowo przytulna. Ten naturalny surowiec sprawia wrażenie ciepła i nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. Przebywanie w otoczeniu organicznych tworzyw wpływa również korzystnie na samopoczucie. Elementy drewniane są wyjątkowo trwałe i zazwyczaj okazują się inwestycją na długie lata. Delikatne zmiany barwy wraz z czasem wpływają na unikalność przedmiotów. Urządzając pomieszczenie, w którym ma dominować ten surowiec, warto zdecydować się na drewnianą podłogę lub boazerię. Ten ostatni element często kojarzony jest z niezbyt modnym dodatkiem. Jednak nowoczesne boazerie doskonale dopasowują się do pomieszczeń sypialnianych w stylu skandynawskim lub minimalistycznym. Drewniane deski podłogowe uchodzą często za jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji. W sypialni, w której chodzi się jedynie w miękkich kapciach, można wybrać podłogę z miękkiego gatunku drewna.

Zalety aranżacji w drewnie

Dobór i odpowiednie zestawienie ze sobą drewnianych elementów umożliwi stworzenie wyjątkowej aranżacji. To pomysł szczególnie polecany w przypadku pomieszczeń na poddaszu, w których pojawiają się deski stropowe. Każda sypialnia posiadająca przyjemną atmosferę dzięki naturalnym elementom wpłynie korzystnie na samopoczucie domowników. Drewniane wyposażenie komponuje się z najbardziej modnymi stylami wnętrzarskimi.