domfan.pl

Dom i wnętrza

parawan ikea
Dom

Parawan Ikea – do czego może przydać się w domu?

Ikea to jeden z tych sklepów, w którym znajdziemy mnóstwo przydatnych i praktycznych rzeczy do domu. Ta marka dba nie tylko o klientów, którzy mają ogromne przestrzenie do urządzenia. Proponuje mnóstwo rozwiązań również dla właścicieli małych mieszkań, którzy na tak niewielkiej przestrzeni muszą urządzić całe swoje życie. To właśnie z myślą o nich powstają różne gadżety, meble i dodatki, dzięki którym przestrzeń jest nie tylko piękna, ale też jeszcze bardziej funkcjonalna.

Rozwiązania do małych mieszkań

Wbrew pozorom najtrudniej urządza się małe mieszkania. Często w tak zwanych kawalerkach, w których salon połączony jest z aneksem kuchennym, a często też sypialnią, wygodnie musi funkcjonować nie jedna, a dwie osoby. Sporo osób mieszka w takich nieruchomościach również z dzieckiem. Jak zaplanować przestrzeń w tak małym mieszkaniu? Skorzystać z podpowiedzi i rozwiązań dostępnych dzięki marce Ikea. Można zobaczyć je na na stronie internetowej, dedykowanym blogu, w katalogach online oraz drukowanych. To właśnie tam prezentowany jest jeden z prawdziwych hitów sprzedażowych, jakim jest parawan.

Parawan Ikea i jego zastosowanie

Parawany nie od dzisiaj stosowane są jako bardzo ciekawy element dekoracyjny we wnętrzu. Kojarzą się z jednej strony z przestrzeniami orientalnymi, na przykład z dalekiej Japonii. Z drugiej strony często stosowane są też we wnętrzach urządzonych odrobinę w stylu buduarowym. To kobiece przestrzenie, w których sypialnia połączona jest z łazienką, czy, jak to się teraz modnie mówi – pokojem kąpielowym. Parawany od zawsze były stosowane też w przestrzeniach użytkowych, na przykład w salonach krawieckich, salonach mody ślubnej, przymierzalniach. Nie jest to zatem ten element wyposażenia, który jest czymś wyjątkowo odkrywczym. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie dzięki marce Ikea parawany wchodzą dosłownie pod strzechy. Ludzie coraz chętniej stosują je w swoich wnętrzach, szczególnie właśnie w tych niewielkich, takich jak kawalerki. Dzięki parawanom mogą odgradzać poszczególne strefy w mieszkaniu, zasłaniając na co dzień na przykład łóżko, oddzielając swoją strefę pracy od strefy wypoczynkowej. Wygląda to ładnie i schludnie i jest naprawdę dekoracyjnym rozwiązaniem.

Jaką funkcję pełni parawan

Parawan pozwala szybko ukryć pewne części wnętrza, na przykład wtedy, gdy chcemy osłonić je przed wzrokiem gości. Buduje intymność, zapewnia więcej swobody, daje wrażenie przytulności. Może być zastosowany nie tylko w małych wnętrzach, ale również w tych dużych i przestronnych. To właśnie w nich parawan wizualnie dzieli przestrzeń, która staje się przytulna i komfortowa. Poza tym parawany zwyczajnie są piękne same w sobie. Obecnie największą popularnością cieszą się te, które są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak rattan czy bambus. Utrzymane w kolorystyce nawiązującej do barw ziemi, pasują do naprawdę wielu wnętrz. Sprawdzą się na przykład w przestrzeniach urządzonych w stylu skandynawskim, boho, rustykalnym, eleganckim. Poza tym pasują też do wnętrz w stylu francuskim. W tym przypadku trzeba jednak postawić na parawan, który jest trochę bardziej zdobiony, utrzymany w białej kolorystyce. Jeżeli poszukuje się naprawdę niebanalnego dodatku do wnętrz, innego niż wszystkie, parawan będzie jak znalazł. Może być dodatkiem również do pokoju dziecięcego, dzięki któremu uda się odgrodzić strefę każdego z maluchów. Właśnie w ten sposób jest wykorzystywany przez rodziców, którzy urządzili wspólny pokój dla dwójki dzieci, ale jednocześnie chcą każdemu z nich zapewnić odrobinę prywatności.