domfan.pl

Dom i wnętrza

oświetlenie ikea
Dom

Oświetlenie Ikea – jakie oświetlenie wybrać?

Wybór odpowiedniego oświetlenia to bardzo istotny aspekt wyposażenia domu. Powinien być on odpowiednio przemyślany pod katem technicznym, ale i estetycznym. Niestety, kwestia ta jest często pomijana, co w przyszłości psuje efekt końcowy wnętrza. Co więcej, nieodpowiednio dobrane światło, może także negatywnie wpływać na sen, ogólne samopoczucie mieszkańców czy bóle głowy osób w nim przebywających.

Oświetlenie a rodzaj pokoju

Sypialnia jest jednym z najważniejszych elementów mieszkania. Podobnie jest także z wyborem oświetlenia do tego miejsca. Ze względu na wypoczynkowy i relaksacyjny charakter pokoju, światło powinno być żółte i delikatne. Ciekawym rozwiązaniem są także niezwykle popularne ostatnio cotton ballsy, lampki choinkowe czy paski led – nadające wnętrzu przytulności i romantyczności.

Przedpokój to z kolei pomieszczenie, w którym powinno być jak najwięcej światła. Należy pamiętać, iż to właśnie on jest widoczny dla gości jako pierwszy – powinien zatem pełnić funkcję nie tylko estetyczną i praktyczną, ale także reprezentatywną.

Kuchnia to miejsce w którym mocne oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Powinno być ono wyraziste, nakierowane na wszystkie kąty pomieszczenia, tak aby nadać mu blasku i świeżości.

Salon – jest on głównym miejscem spotkań, sercem całego domu. Dlatego też, wybierając oświetlenie do salonu warto zaopatrzyć się w coś efektownego. Kolorowe ledy za telewizorem, gustowna, wysoka lampa czy brylantowy żyrandol – na pewno świetnie się sprawdzą!

Łazienka – podstawowe oświetlenie występujące w łazience powinno być stosunkowo ciemne. jest to pomieszczenie kojarzone z relaksującą kąpielą i chwilą ukojenia, dlatego też ważne jest aby wybrane oświetlenie nie było zbyt mocne. Konieczne jest jednak, aby zaopatrzyć łazienkę w dodatkowe żarówki – szczególnie w okolicy lustra. Znacznie ułatwi to codzienny makijaż, czy pielęgnację twarzy.

Oświetlenie Ikea

Na rynku dostępne jest wiele firm, oferujących bogatą ofertę oświetleniową. Jedną z nich jest Szwedzka firma Ikea – prężnie działająca na rynku od przeszło 70 lat. Jest to sklep o na prawdę bogatym asortymencie, nie tylko meblowym ale także i oświetleniowym. Dzięki temu, wybranie oświetlenia do całego domu w jednym miejscu – staje się możliwe!

Firma, prezentuje ciekawą ofertę, zachowując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i wprowadzając do sieci nowe technologie.
Na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie zintegrowane. To świetna opcja dla nieco ciemniejszych miejsc, którym chcemy nadać ciekawy charakter. Sprawdzi się ono pod szafkami kuchennymi, wokół zawieszonego telewizora, czy jako rama lustra. Co ciekawe, taki patent można także wykorzystać do oświetlenia szaf, garderoby, a także regałów.

Coraz więcej osób decyduje się także na zakup oświetlenia inteligentnego. Dzięki niemu, możliwe jest regulowanie poziomu mocy światła, jego koloru czy nawet czasu świecenia. Za pomocą odpowiedniego pilota, użytkownik ma także możliwość włączenia i wyłączenia żarówki. To szczególnie przydatne urządzenie w sypialni, czy pokoju dziecka – pozwoli zapanować nad regulowanie poziomu energii, a tym samym zmniejszyć rachunki za prąd.

W ogólnym klimacie mieszkania, niezwykle ważna jest także kwestia dekoracji. Oświetlenie, także może spełniać taka funkcję. Zarówno jako dominujący element wyposażenia pokoju, a także jako delikatny dodatek. Wymyślna lampa doskonale sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu, a żyrandol z motywem koła samochodowego czy księżniczki – z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Obecnie, niezwykle modne są czarne, minimalistyczne klosze – przypominające druciane konstrukcje. On e z kolei, sprawdzą się zarówno w kuchni jak i korytarzu – dodadzą lekkości wnętrzu, a zarazem uwydatnią jak największą ilość światła.

Ikea posiada także coś, świetnie nadającego się do ozdoby całego domu, czy balkonu. To oczywiście wielofunkcyjne oświetlenie ogrodowe. Na ramę balkonu, czy ogrodzenie altany idealnie nadadzą się różnokształtne girlandy, a letni stół przyozdobi klimatyczna lampa LED.