domfan.pl

Dom i wnętrza

ikea plakaty
Dom

Ikea plakaty jak zaaranżować z nimi przestrzeń?

Plakaty to od dłuższego czasu jeden z najmodniejszych dodatków do wnętrza. Można ozdobić nimi ściany w praktycznie każdym pomieszczeniu. Świetnie prezentują się zarówno w wydaniu solo, jak i wtedy, gdy za ich pomocą tworzy się tak zwaną galerię ścienną. Można kupić je w różnych sklepach. Tanie i ładne są w Ikei. Ikea plakaty to temat przewodni tego artykułu.

IKEA plakaty

Ikea to jedna z tych marek, która zawsze obserwuje trendy i na nie reaguje. W swojej ofercie ma zatem rzeczy nie tylko ponadczasowe i na lata, ale również takie, które są aktualnie prawdziwym krzykiem mody. Jeżeli chodzi o wnętrza, to od wielu już lat takim przebojem są plakaty. Modne są na przykład te typograficzne, które tak naprawdę składają się z napisu na jednolitym tle. To może być pojedyncze słowo, cytat lub dłuższy tekst. Popularnością cieszą się plakaty w stylu retro, które przedstawiają, chociażby ryciny roślin. Właśnie takie wzory można znaleźć w ofercie marki Ikea. Piękne są też plakaty będące po prostu fotografią. W Ikea znajdziemy zarówno takie wydaniu kolorowym, jak i też bardziej minimalistycznym. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W ofercie są zarówno wielkoformatowe plakaty i obrazy, jak i również wzory o niewielkich wymiarach. Co najlepsze, od razu można do nich dobrać atrakcyjne ramki, które będą pasowały do formatów. Aby podkreślić charakter plakatu, można dobrać również passe-partout.

Dekorowanie domu za pomocą plakatów

Jak dobrać plakaty do swojego wnętrza? Wszystko zależy od tego, jaki pragniemy osiągnąć efekt. Plakaty można przecież wieszać pojedynczo. Wtedy najlepiej postawić na taki wzór, który ma duże rozmiary. Pięknie prezentują się też galerie ścienne. Ich tworzenie to jednak wyższa szkoła jazdy, bo na ścianie trzeba rozplanować kilka, a nawet kilkanaście ramek z obrazami i plakatami. Ważny jest rozkład, dobór ramek, które muszą do siebie pasować wizualnie, a także sam charakter plakatów i zdjęć. Warto zatem poszukać trochę inspiracji w internecie, albo przejrzeć katalog marki Ikea. Tam również można znaleźć wiele zdjęć poglądowych, które rozjaśniają trochę dosyć trudny temat stworzenia domowej galerii na ścianie. Zanim zacznie się wiercić dziury w ścianach, aby powiesić plakaty, Warto na kartce papieru rozrysować sobie w mniejszej skali to, jak mają one wisieć. Generalnie chodzi o to, aby zaplanować, w jakim układzie będą znajdowały się plakaty wiszące pionowo lub poziomo. Galeria może tworzyć konkretny wzór, na przykład plakaty w ramach mogą być ułożone w formie prostokąta. Może mieć też kształt nieregularny, co też bardzo interesująco wygląda.

Wybieramy plakaty z Ikea

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomieszać różne plakaty, grafiki i zdjęcia, które się posiada. Marka Ikea zresztą ceni właśnie taki eklektyzm. Do plakatów, które wybierze się w tym sklepie, można zatem dodać te, które wcześniej posiadało się już w domu. Aby galeria miała jeszcze bardziej indywidualny i spersonalizowany charakter, dobrym pomysłem jest wywołanie swoich rodzinnych zdjęć i powieszenie ich razem z grafikami ze sklepu. Do ramek można również wsadzić rysunki z dzieci, pamiątkowe bilety z ciekawych wyjść do teatru czy na koncert, zasuszone liście czy kwiaty. To właśnie dzięki temu ściany w domu będą prezentowały się wyjątkowo, a nasza przestrzeń będzie jedyna w swoim rodzaju. W końcu nie da się ukryć, że Ikea to marka masowa, a plakaty Ikea znajdują się w setkach tysięcy domów na całym świecie. Aby pokazać je w sposób wyjątkowy i indywidualny, trzeba dodać coś od siebie.