domfan.pl

Dom i wnętrza

dachy dwuspadowe
Nieruchomości

Dachy dwuspadowe a ciekawe projekty domów

Domy wyposażone w tradycyjnie dachy dwuspadowe są nadal bardzo modne. Prezentują się one bardzo ciekawie oraz elegancko wówczas, gdy tworzą całość ze starannie dobraną elewacją. Nic zatem dziwnego, że projekty domów z takim pokryciem dachowym są doceniane przez tysiące inwestorów na całym świecie.

Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym

Dziś każdy inwestor ma dostępną niezliczoną ilość projektów domów posiadających tradycyjne dachy dwuspadowe. W wielu katalogach dostępne są przeróżne projekty o prostych oraz zwartych bryłach. Nieskomplikowana konstrukcja dachu w znacznym stopniu obniża koszty budowy. A po wybudowaniu domu dachy takie nie sprawiają jakichkolwiek trudności. Każda dobrze położona oraz wysokiej jakości dachówka lub blacho – dachówka potrafi przetrwać w nienagannym stanie przez szereg długich lat.

Domy z dachami dwuspadowymi o wyjątkowej stylistyce

Domy zdobione dachem dwuspadowym na stałe wpisały się w stylistykę wielu budynków jednorodzinnych. Każdy dom z dwuspadowym dachem potrafi doskonale wkomponować się zarówno w klimaty miejskie, jak i podmiejskie.

Istotną cechą tych domów jest to, że ich budowa jest znacznie tańsza, niż budynków zdobionych dachami wielospadowymi. Konstrukcja dachu dwuspadowego jest o wiele prostsza w realizacji a jeśli budynek na zewnątrz zostanie starannie wykończony, to wówczas prezentuje się bardzo stylowo oraz elegancko. Domy z dachem dwuspadowym są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody.

Ciekawe aranżacje budynków z dachem dwuspadowym

Projekty domów jednorodzinnych z dachem dwuspadowym doskonale nadają się na każdą wąską działkę o niewielkiej powierzchni.

Niebanalny charakter każdego budynku z tego typu dachem można podkreślić okazałymi oknami balkonowymi zlokalizowanymi na poddaszu oraz lukarnami.

W elewację takiego budynku warto wkomponować nie tylko ciekawe elementy architektoniczne z kamienia czy ozdobnej cegły, lecz także detale wykończeniowe z metalu oraz szkła. Tak przyozdobiony dom nabiera wyjątkowego oraz bardzo nowoczesnego charakteru.

Funkcjonalne i wygodne domy z dachem dwuspadowym

Dziś wybór projektów domów z dachem dwuspadowym jest bardzo duży. Poszczególne biura architektoniczne oferują w nich bardzo ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Budowa takich domów nie sprawia jakichkolwiek problemów, bowiem posiadają one bardzo proste i zwięzłe rzuty, a więźba drewniana układana jest w tradycyjny sposób.

Podczas budowy inwestorzy mogą zdecydować się na wykorzystanie elementów gotowych, które w dużym stopniu przyspieszają budowę domu. Każdy dach dwuspadowy można pokryć dachówką lub blacho -dachówką w wybranym kolorze. Tworzywa te pozwalają na łączenie klasycznych klimatów z nowoczesnymi trendami.