domfan.pl

Dom i wnętrza

przeszklone domy
Nieruchomości

Czy powinniśmy zdecydować się na zakup przeszklonego domu?

Przeszklone domy cieszą się ogromną popularnością nie tylko u kupujących, ale również osoby projektujące nowoczesne domy bardzo często stawiają właśnie na liczne przeszklenia.

Bezpieczeństwo i prywatność w domach przeszklonych

Wybierając przeszklony dom musimy mieć na uwadze fakt, że gdy nie zasłonimy okien firanami czy żaluzjami, osoby z zewnątrz będą nas widzieć. Domy tego typu, a zwłaszcza takie, które stoją na uboczu doskonale nadają się na rabunek dla złodziei. Brak opuszczonych rolet pozwala im na dokładną analizę wnętrza naszego domu, a co za tym idzie na oszacowanie łupów. Jednak te argumenty nie przeszkadzają ludziom w użytkowaniu takich obiektów, ponieważ z reguły otaczają ich piękne widoki, którymi mogą cieszyć się każdego dnia. Wadą przeszklonych domów mogą być źle wybrane okna, przez które przenikać będzie ciepło. Zaletą tego typu domów jest przede wszystkim przepuszczalność światła, która sprawia, że rzadziej będziemy korzystać z elektrycznego źródła światła. Oprócz tego światło słoneczne ogrzeje nasz dom od środka.

Aranżacje domów – duże przeszklenia – projekty

Architekci stosują duże przeszklenia zazwyczaj w salonach lub głównych pokojach. Taka ściana pozwala również na optyczne powiększenie mniejszego pokoju. Domy tego typu są bardzo nowatorskie, a wygląd przeszklonych ścian sprawia, że budynek zyskuje elegancki charakter. Wybierając duże przeszklenia musimy zdecydować, które ich elementy mają być otwierane. Aranżacje i projekty domów zaskakują nas ciągle nowościami. Nowoczesne domy posiadają szklaną elewację, która prowadzi prosto do ogrodu. Niektóre projekty posiadają użytkowe poddasze oraz dodatkowe pokoje czy spiżarnię. Pomieszczenia w tych domach mogą być różne, bardziej kosztowne projekty pozwalają na przestronny hol, garderobę, kilka sypialni i pokoi dziennych, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, a także na kilka łazienek, przestrzenną kuchnię oraz garaż i spiżarnię. Przykładowy metraż takiego domu parterowego to ok. 199 metrów kwadratowych, a niektóre projekty posiadają wewnątrz nawet atrium. Osoby szukające domu np. na działkę z mniejszym metrażem, również mają z czego wybierać. Powierzchnie posiadające ok. 30 metrów kwadratowych są tak wyposażone i zaprojektowane, by w pełni móc czuć się komfortowo.

Wybierając dom przeszklony należy liczyć się z wysokimi kosztami, zwłaszcza jeśli planujemy obiekt piętrowy. Do wyboru mamy wiele gotowych projektów, jednak dobrze jest dostosować budynek do naszych indywidualnych potrzeb.