domfan.pl

Dom i wnętrza

schody do wnętrz minimalistycznych
Dom

Polecane schody do wnętrz minimalistycznych

Schody wewnętrzne pełnią funkcję praktyczną w budynkach wielokondygnacyjnych oraz mieszkaniach dwupoziomowych. Pozwalają na swobodne przemieszczanie się między piętrami. Dodatkowo, dzięki zróżnicowanym stylom oraz materiałom, które proponują projektanci oraz wykonawcy, schody stają się ciekawym dopełnieniem aranżacji każdego wnętrza. Rynek oferuje schody, które sprawdzą się jako element wystroju wnętrz, np. w stylu rustykalnym, loftowym czy minimalistycznym.

Wnętrza minimalistyczne charakteryzują się prostotą oraz brakiem ozdobników. Wykorzystywane w tego typu aranżacjach materiały, wyróżniają się solidnością, ich faktury są najczęściej gładkie i eleganckie. Schody, które będą pasowały do wnętrz minimalistycznych również muszą posiadać te cechy. Najczęściej do tego stylu aranżacji wybierane są schody:

Materiał, z którego są wykonywane to szkło hartowane, metal oraz naturalne drewno. Wszystko zazwyczaj jest w jednolitych kolorach.

Charakterystyka schodów do aranżacji minimalistycznych

Schody dywanowe posiadają konstrukcję samonośną. Mocuje się je do sufitu, podłogi oraz z jednej strony do ściany. Wyglądem, ze względu na pełne łączenie stopni, przypominają rozwinięty z piętra drewniany dywan. Stopnie oraz podstopnie wykonane są w tej samej grubości, na których nie widać punktów montażowych. Całość wygląda jakby schody wisiały w powietrzu. Wykonuje się je w formie łuków, spirali oraz w klasycznych, prostych biegach – dodaje producent schodów Wróblewski Design.

Natomiast schody bolcowe wyróżniają się lekkością. Przy ich montażu nie stosuje się belek policzkowych, ażurowa konstrukcja opiera się na śrubach montowanych do elementów nośnych. Ten model można wykonać w każdej wersji biegowej.

Schody wspornikowe, nazywane również półkowymi, sprawiają wrażenie jakby poszczególne stopnie zostały zawieszone w powietrzu. Dzieje się tak, ponieważ każdy stopień mocowany jest z jednej strony do stalowej belki. Do tego rodzaju schodów wymagane jest wcześniejsze dostosowanie ściany, która udźwignie całość konstrukcji. Polecane jest, aby tego typu schody wykonywane były w jednym, prostym biegu.

Styl minimalistyczny, a balustrady do schodów

Balustrada na schodach głównie pełni funkcję ochronną, szczególnie jeśli w domu znajdują się dzieci. Odpowiednio dobrana, może być również ciekawym elementem dekoracyjnym. Kiedy aranżacja jest w stylu minimalistycznym, warto dopasować balustradę, która będzie się również wpisywała w ten motyw. Sprawdzą się tutaj balustrady wykonane:

  • ze stali nierdzewnej,
  • w całości ze szkła,
  • łączące w sobie szkło i drewno.

Zastosowane w szklanych balustradach szkło hartowane, gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.