domfan.pl

Dom i wnętrza

Płyty szklane do kuchni
Dom

Płyty szklane do kuchni

Jak urządzić kuchnię, żeby jej wystrój był wyjątkowy, ale i trwały? Kafelki, mozaiki i zwykłe płytki odchodzą w zapomnienie, a na ich miejsce coraz chętniej wybierane są płyty szklane. Różnorodność motywów do wyboru oraz przystosowanie do specjalnych warunków sprawiają, że podczas kolejnego remontu warto wybrać właśnie je. 

Dlaczego płyty szklane do kuchni?

Panele hartowane mają niewątpliwie wiele zalet. Jedną z głównych w porównaniu do tradycyjnych kafelek lub płytek jest to, że płyty szklane można dopasować w dowolny sposób do swojego wnętrza. Ich gładka, odbijająca światło powierzchnia dodaje elegancji w pomieszczeniu, a brak fug nie tylko sprawia, że kompozycja lepiej wygląda, ale i łatwiej utrzymać ją w czystości. Istnieją panele z motywem abstrakcyjnym, zwierzęcym, z krajobrazem, z roślinami, imitacje marmuru, cegły, drewna i wiele innych. Poza gotowymi wersjami, istnieje również możliwość stworzenia własnej grafiki, co niewątpliwie deklasuje płytki i kafelki dostępne w popularnych sklepach. 

Wybierając płyty szklane do kuchni zamiast klasycznych powierzchni, można uzyskać inną, ważną cechę w wyposażeniu tego pomieszczenia – trwałość. Dzięki hartowanemu i grubemu na 4 mm szkłu, jest ona większa niż przy wykorzystaniu innych, tradycyjnych sposobów zdobienia ścian. Płyty szklane do kuchni nie ulegną zniszczeniu, nawet będąc blisko płyty grzewczej, ze względu na odporność na wysokie temperatury. Dlatego bez obaw można manewrować w ich pobliżu rozgrzaną patelnią czy garnkiem – płyta nie pęknie lub nie zostanie porysowana.

Szklanym panelom nie straszny również brud, którego łatwo się pozbyć z gładkiej powierzchni. W przypadku zabrudzenia powierzchni podczas gotowania, do wyczyszczenia płyty wystarczy zwykły płyn do mycia szyb oraz ręcznik papierowy lub ściereczka, najlepiej z mikrofibry. Nie ma obaw, że płyn, jedzenie lub inne kolorowe substancje zabarwią panel – szkło hartowane jest odporne na przebarwienia. 

Płyty szklane z łatwym montażem

Sam sposób montażu płyt szklanych także nie powinien sprawić większej trudności. Po dostarczeniu przesyłki z panelem, można od razu przystąpić do jego instalacji. Najpierw należy oczyścić ścianę z zanieczyszczeń. Następnie wystarczy klej do luster, który trzeba umieścić punktowo na taśmę z tyłu płyty pamiętając, żeby nie zrywać folii zabezpieczającej. Tak przygotowany panel można umieścić na ścianie, mocno go dociskając i podpierając od dołu klinem lub listewką. Po upływie 24-48 godzin, nowy element w kuchni jest gotowy. 

Gdzie kupić płyty szklane do kuchni?

Dzięki ogromnej ofercie motywów i rozmiarów dostępnych na stronie internetowej, każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje do swojego wnętrza. Płyty szklane do kuchni można dowolnie wybierać i porównywać, a nawet personalizować, poprzez stworzenie swojego własnego nadruku. Przy takim wyborze należy pamiętać, żeby przesłany plik miał bardzo dobrą jakość. Wykonanie takiej usługi nie wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami, a daje możliwość stworzenia niepowtarzalnego i osobistego elementu wnętrza.