domfan.pl

Dom i wnętrza

Dom

Paleta jako mebel? Ciekawe pomysły na wykorzystanie

Meble z palet… któż o nich nie słyszał! Dziś decydują się na nie nie tylko miłośnicy mebli DIY, ale też zaznajomieni z tematem specjaliści z zakresu aranżacji wnętrz. Cóż takiego niezwykłego jest w tych meblach i jakie ich konkretne przykłady można by tu przytoczyć?

Do ogrodu, do wnętrza

Palet nikt nie lubi. Są one ciężkie, brudne i przydają się jedynie w trakcie transportu dużych i niewymiarowych towarów. Jedynym atutem palet jest ich jednolity kształt, który jest zwykle znormalizowany. Nie wszyscy wiedzą, że ta jedna, istotna zaleta ma bardzo ważny wpływ na konstrukcje mebli paletowych. To dzięki temu konstrukcje te są estetyczne, minimalistyczne, a zarazem pomysłowe.

Zastosowanie mebli z palet

Meble wykonane z palet charakteryzują się dużą uniwersalnością. Dzięki niej można je wykorzystać zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Meble te pięknie prezentują się też we wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim, gdyż ich faktura i kształt doskonale wpisują się w tamtejsze standardy mieszkaniowe. Meble te można wykorzystywać jednocześnie w domu i poza nim. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane meble ogrodowe z palet będą świetną ozdobą każdego ogrodu. Można na nich usiąść i to bez obaw, że dojdzie do ich złamania. Niestety, choć palety znoszą duże obciążenia, to są bardzo wrażliwe na działanie szkodników roślinnych.

Garść inspiracji

Funkcjonalne meble z palet mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Wszystko zależy od ich jakości, twardości i… dostępnego czasu. Oto kilka propozycji, na które powinien postawić każdy właściciel domu lub mieszkania:

– Stolik z palet — to mebel prosty i funkcjonalny, który można łatwo rozstawić na podłodze, a dzięki prostym metodom połączeń można dostosować jego rozmiar i powierzchnię do oczekiwań użytkowników. 

– Stolik kawowy — picie kawy w domu nie jest tak dużą przyjemnością, jak np. w przepięknej kawiarni, ale i tak może dać sporo satysfakcji. Świetną propozycją może być np. stolik kawowy z palety, jak np. z oferty https://limestore.pl/stoliki-betonowe/9-stolik-z-palet-betonowy.html.

– Łóżko — nie wszyscy wiedzą, że również i ono może być wybudowane z palet. Wystarczy je ułożyć obok siebie i odpowiednio zamocować. W zamian nowy użytkownik otrzymuje ergonomiczne i pomysłowe łóżko, na którym (zwłaszcza w fazie dziecięcej) może skakać i szaleć.

Podsumowując, palety drewniane to dość niewdzięczny surowieć budowlany. Mimo to produkcja mebli z palet to prawdziwa przyjemność, w którą można zaangażować najbliższych, a nawet całą rodzinę. Odtąd kreatywność dzieci będzie na jeszcze wyższym poziomie.