domfan.pl

Dom i wnętrza

Obrazy pop-art
Dom

Obrazy w stylu pop-art- masz je już na swojej ścianie?

Urządzasz swoje nowo wyremontowane mieszkanie? Twoja ściana w salonie wydaje się dziwnie pusta? A może po prostu szukasz sposobu, który ożywi twoje wnętrze i doda mu koloru? Idealnym rozwiązaniem może okazać się urozmaicenie twojej przestrzeni kolorowym obrazem pop-art. 

Czym jest pop-art?

Pop-art to prąd w sztuce, który pojawił się po II wojnie światowej i do dziś dość mocno utożsamiany jest z kulturą USA. Ten styl imituje reklamy lub komiksy jednocześnie przedstawiając przedmioty codziennego użytku. Charakteryzuje się prostymi kompozycjami, kontrastem i mocno nasyconymi barwami. Co więcej elementy są często duplikowane, co dodaje im charakteru i niepowtarzalności. Zdarza się, że na dziełach pojawiają się elementy pop-kultury, przez co sztuka trafia do dużej ilości odbiorców. Prace mają za zadanie przyciągnąć twój wzrok, zainteresować a nawet zszokować. 

Pop-art u ciebie w domu

Styl pop-art jest powszechnie znany od lat. Każdy z nas kojarzy słynne dzieło z Marylin Monroe w roli głównej. A przecież kto by nie chciał mieć podobnego obrazu w swoich własnych czterech ścianach? Obrazy pop-art świetnie nadają się do wnętrz, które wydają ci się za spokojne i za nudne. Dodaj im trochę życia wieszając na ścianie kolorową ilustrację rodem z komiksu. Możesz też bez problemu dostosować motyw obrazu do wnętrza. W kuchni wzrok przykuje tematyka jedzenia lub picia, a twoje dziecko ucieszy się mając w pokoju kolorowy wizerunek postaci z bajki. A może skusisz się na powieszenie na ścianie reprodukcji znanego dzieła. Obrazy pop-art sprawiają, że twój dom jest niebanalny i na pewno zaproszeni goście zwrócą na to uwagę.

Elementy sztuki w twoim lokalu

Jeśli jesteś właścicielem lokalu usługowego, masz zakład fryzjerski, kawiarnię czy pub, obrazy w stylu pop-art urozmaicą twoje miejsce. Coraz częściej projektanci wnętrz sięgają po takie rozwiązania, czyniąc przestrzeń nietuzinkową. Jeśli szukasz dekoracji, dzięki którym klienci nie zapomną twojego lokalu i z chęcią będą do niego wracać, to jest to idealne rozwiązanie. Obrazy mają różne motywy, przez co na pewno znajdziesz odpowiedni do swojej firmy. Zastosowanie tego stylu sprawia wrażenie, że twoje wnętrze jest bardziej młodzieżowe i nowoczesne. Klientów przykuwają też miejsca, w których panuje atmosfera rodem ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego też powieszenie obrazów w tym stylu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jeśli nie boisz się ciekawych rozwiązań, kontrast nie jest ci strasznym i jesteś fanem wyrazistych kolorów – nic prostszego. Upiększ swoje cztery ściany obrazem w stylu pop-art.