domfan.pl

Dom i wnętrza

najmodniejsze tapety do kuchni
Dom

Najmodniejsze tapety do kuchni

Kuchnia to serce domu. Dlatego właśnie w aranżację kuchni zwykle każdy wkłada bardzo dużo serca i czasu. Dzięki temu jest to miejsce stworzone w sposób, który niezmiennie podoba się przez wiele lat. Zanim podejmie się konkretne decyzje dotyczące wykończenia kuchni, warto zbierać swoje pomysły i inspiracje na to, jak ją zaaranżować. Niektórzy ludzie mają mocno sprecyzowane potrzeby, inni gubią się pomiędzy wieloma różnymi trendami, wśród których podoba się im tak wiele różnych sposobów na dekorowanie.

Tapeta w kuchni

W Polsce coraz bardziej popularny staje się styl vintage scandinavian. Nie jest to dobrze nam znany styl skandynawski rodem z Ikea. W tym sposobie dekorowania stawia się większy nacisk na meble w stylu retro, na dosyć ciemne i nasycone barwy, które tworzą w kuchni wyjątkowy klimat. Można zatem powiedzieć, że miłośnicy takiego stylu odchodzą od bieli na rzecz innej kolorystyki. Ciekawym elementem wykończenia takiego wnętrza jest tapeta. Najmodniejsze tapety do kuchni, które sprawdzą się w domach i mieszkaniach dekorowanych w ten sposób, utrzymane są w stonowanej kolorystyce nawiązującej do barw ziemi. Są zatem tutaj beże, brązy, zielenie, ochry, śmietanki. Oczywiście nie jest to cała paleta. Przypominają one też kolory naturalnych kamieni, które swoją drogą są teraz również bardzo lubianym dodatkiem do wnętrz i pojawiają się w kuchni na przykład w postaci akcesoriów wykonanych z naturalnego marmuru. Do kuchni w każdym stylu skandynawskim, a zatem tym bardziej nowoczesnym lub tym bardziej retro, takie akcesoria będą doskonale pasowały.

Wzory tapet do kuchni

Naturalna paleta kolorów, tak zwane barwy ziemi, które doskonale wyglądają w kuchni, wprowadzają tam spokojną i przytulną atmosferę. A o to przecież chodzi. Kuchnia to miejsce, w którym warto poczuć tę przytulność. Jeżeli chodzi o wzory tapet dedykowanych do kuchni, to tutaj najczęściej pojawiają się nadruki nawiązujące do motywów roślinnych. Kwiatki, gałązki, listki w wydaniu minimalistycznym lub bardziej bogatym, gdy wzory są gęste, pokrywają praktycznie całą tapetę, w takich kuchniach retro scandinavian wyglądają wspaniale. Czy trzeba tę tapetę położyć na wszystkich ścianach? Zdecydowanie nie. Można za jej pomocą przykładowo ozdobić tylko ścianę, przy której stoi stół kuchenny. Warto dopasować tapetę do płytek, które ma się w kuchni. Wszystko musi tworzyć spójną całość i ładnie razem wyglądać. Wtedy kuchnia ma rzeczywiście ten retro skandynawski styl.

Wsparcie architekta

Jak połączyć wszystkie elementy w kuchni, aby to pomieszczenie prezentowało się nienagannie? W końcu trzeba ze sobą zestawić glazurę, fronty mebli, dodatki, a także tapety. To naprawdę trudne zadanie. Jeżeli brakuje pomysłów, nie udało się zebrać inspiracji w postaci zdjęć znalezionych w internecie, które miały być niejako drogowskazem podczas dekorowania i urządzania, warto skonsultować się po prostu z architektem. Osoba zawodowo zajmująca się aranżowaniem przestrzeni na pewno będzie w stanie udzielić świetnych rad oraz stworzyć wizualizację. Dzięki temu uda się dopracować wszystko w najmniejszych szczegółach. Nie da się ukryć, kuchnia w stylu retro scandinavian nie należy do tanich. Może się wydawać, że to rzeczy z duszą, znalezione gdzieś na targach staroci, ale tak naprawdę jest inaczej. To wystrój, który tylko udaje ten sprzed lat. Żeby nie popełnić błędów podczas aranżowania i dekorowania, dobrze przemyśleć wszelkie kroki właśnie ze specjalistą. Dzięki temu kuchnia będzie prawdziwą ostoją cudownej rodzinnej atmosfery w domu.