Kwietnik Ikea – jak wykorzystać go w domu?

0
265
kwietnik ikea

Jeden z najpiękniejszych dodatków do każdego wnętrza to po prostu rośliny zielone. Każda przestrzeń od razu staje się bardziej przytulna, klimatyczna. Oczywiście kwiaty w domu to nie tylko kwestia tego, jak wpływają na aranżację przestrzeni. Rośliny doskonale oczyszczają powietrze, dlatego sprawdzają się choćby w sypialni. Będą też niezastąpione w domach osób, które mają nałóg palenia papierosów. Jak ładnie wyeksponować je w swoich wnętrzach? Kwietnik Ikea to doskonały sposób na to, aby ustawić rośliny wszędzie tam, gdzie chcemy je mieć.

Kwietniki z Ikei

Rośliny zielone potrzebują światła. Poszczególne gatunki mają różne zapotrzebowanie na jego ilość. Niektóre muszą być wyeksponowane na parapetach, inne natomiast wolą stać w tak zwanym półcieniu. Dobrym sposobem na to, aby można było je ustawiać wszędzie tam, gdzie mają najlepsze warunki, jest zastosowanie kwietników. Kwietnik to również bardzo dekoracyjny element wyposażenia wnętrza. W Ikei można znaleźć różne modele kwietników. Są tam zarówno egzemplarze do postawienia na podłodze, jak też kwietniki do zawieszenia na ścianach. Niezwykle modne i popularne są również plecione kwietniki, które wiszą na haku zamontowanym u sufitu. W ten sposób można wyeksponować we wnętrzu kwiaty pnące i wiszące. Dostępne w Ikei modele są wykonane z bambusa albo rattanu, a to materiały, które bezpośrednio nawiązują do bardzo popularnego stylu boho. Moda na boho nie mija, a domy urządzone w tym duchu są bardzo przyjazne w użytkowaniu. Mnóstwo w nich naturalnych kolorów oraz materiałów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie człowieka. W Ikei znajdziemy również kwietniki industrialne, które są proste, minimalistyczne, wykonane z metalu.

Jak zaaranżować przestrzeń z kwietnikiem?

W jaki sposób dekorować przestrzeń przy użyciu kwietników i roślin zielonych? To naprawdę proste. Wybierając większe kwietniki, należy ustawić blisko siebie rośliny, które lubią swoje towarzystwo. Niektóre kwiaty rosną lepiej w obecności innych kwiatów, inne natomiast nie mogą rosnąć w jednej doniczce. Kwietnik można ustawić w pobliżu okna, balkonu albo gdzieś przy ścianie. W ten sposób będzie można stworzyć zieloną dekorację na przykład w salonie, pokoju telewizyjnym, korytarzu czy sypialni. Obok kwietnika można postawić też pojedyncze rośliny w doniczkach. Warto stosować obok siebie rośliny o większych i mniejszych rozmiarach, dzięki czemu stworzy się wrażenie domowej dżungli.

Inspiracje i pomysły

Skąd czerpać inspiracje i pomysły na to, jak zaaranżować przestrzeń z kwietnikami? Pierwszy naprawdę świetny pomysł to przeglądanie katalogu marki Ikea. To właśnie tam pokazane jest, w jaki sposób stosować kwietniki zarówno do wyeksponowania kwiatów, jak też w innych celach. Chyba każdy wie o tym, że Ikea ceni kreatywność i bardzo często pokazuje, jak w niestandardowy sposób wykorzystywać jej produkty. Kwietnik z rattanu w stylu boho może być zatem nie tylko kwietnikiem, ale też po prostu półką, na której będziemy trzymać ulubione czasopisma czy książki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here