domfan.pl

Dom i wnętrza

kwietnik ikea
Dom

Kwietnik Ikea – jak wykorzystać go w domu?

Jeden z najpiękniejszych dodatków do każdego wnętrza to po prostu rośliny zielone. Każda przestrzeń od razu staje się bardziej przytulna, klimatyczna. Oczywiście kwiaty w domu to nie tylko kwestia tego, jak wpływają na aranżację przestrzeni. Rośliny doskonale oczyszczają powietrze, dlatego sprawdzają się choćby w sypialni. Będą też niezastąpione w domach osób, które mają nałóg palenia papierosów. Jak ładnie wyeksponować je w swoich wnętrzach? Kwietnik Ikea to doskonały sposób na to, aby ustawić rośliny wszędzie tam, gdzie chcemy je mieć.

Kwietniki z Ikei

Rośliny zielone potrzebują światła. Poszczególne gatunki mają różne zapotrzebowanie na jego ilość. Niektóre muszą być wyeksponowane na parapetach, inne natomiast wolą stać w tak zwanym półcieniu. Dobrym sposobem na to, aby można było je ustawiać wszędzie tam, gdzie mają najlepsze warunki, jest zastosowanie kwietników. Kwietnik to również bardzo dekoracyjny element wyposażenia wnętrza. W Ikei można znaleźć różne modele kwietników. Są tam zarówno egzemplarze do postawienia na podłodze, jak też kwietniki do zawieszenia na ścianach. Niezwykle modne i popularne są również plecione kwietniki, które wiszą na haku zamontowanym u sufitu. W ten sposób można wyeksponować we wnętrzu kwiaty pnące i wiszące. Dostępne w Ikei modele są wykonane z bambusa albo rattanu, a to materiały, które bezpośrednio nawiązują do bardzo popularnego stylu boho. Moda na boho nie mija, a domy urządzone w tym duchu są bardzo przyjazne w użytkowaniu. Mnóstwo w nich naturalnych kolorów oraz materiałów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie człowieka. W Ikei znajdziemy również kwietniki industrialne, które są proste, minimalistyczne, wykonane z metalu.

Jak zaaranżować przestrzeń z kwietnikiem?

W jaki sposób dekorować przestrzeń przy użyciu kwietników i roślin zielonych? To naprawdę proste. Wybierając większe kwietniki, należy ustawić blisko siebie rośliny, które lubią swoje towarzystwo. Niektóre kwiaty rosną lepiej w obecności innych kwiatów, inne natomiast nie mogą rosnąć w jednej doniczce. Kwietnik można ustawić w pobliżu okna, balkonu albo gdzieś przy ścianie. W ten sposób będzie można stworzyć zieloną dekorację na przykład w salonie, pokoju telewizyjnym, korytarzu czy sypialni. Obok kwietnika można postawić też pojedyncze rośliny w doniczkach. Warto stosować obok siebie rośliny o większych i mniejszych rozmiarach, dzięki czemu stworzy się wrażenie domowej dżungli.

Inspiracje i pomysły

Skąd czerpać inspiracje i pomysły na to, jak zaaranżować przestrzeń z kwietnikami? Pierwszy naprawdę świetny pomysł to przeglądanie katalogu marki Ikea. To właśnie tam pokazane jest, w jaki sposób stosować kwietniki zarówno do wyeksponowania kwiatów, jak też w innych celach. Chyba każdy wie o tym, że Ikea ceni kreatywność i bardzo często pokazuje, jak w niestandardowy sposób wykorzystywać jej produkty. Kwietnik z rattanu w stylu boho może być zatem nie tylko kwietnikiem, ale też po prostu półką, na której będziemy trzymać ulubione czasopisma czy książki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.