domfan.pl

Dom i wnętrza

kominek w mieszkaniu
Dom

Kominek w mieszaniu a ciepło i wyjątkowy klimat

Dziś kominek można spotkać w wielu nowoczesnych salonach. Jego istotnym zadaniem jest nie tylko dostateczne ogrzanie pomieszczenia, lecz także wprowadzenie wyjątkowego klimatu. Każdy gustownie dobrany kominek potrafi dodać wnętrzu niezwykłego uroku, elegancji oraz wyjątkowego charakteru. Jaki kominek warto wybrać, aby przebywanie w salonie było komfortowe oraz przyjemne?

Kominek w mieszkaniu a wyjątkowe wnętrze

Co prawda dziś bardzo modne są nowoczesne, elektryczne kominki wolnostojące oraz wiszące, ale w wielu oryginalnie urządzonych wnętrzach można jeszcze bardzo często spotkać kominki renesansowe z otwartym paleniskiem.

Charakteryzują się one tym, że posiadają bardzo dekoracyjne zdobienia obrzeży oraz duże rozmiary paleniska. Są one dobrze dostosowane do przestronnych wnętrz i dziś stanowią niesamowite źródło inspiracji dla wielu wielbicieli lubujących się w architekturze antycznej.

Z kolei u właścicieli tych mieszkań, którzy przede wszystkim stawiają na nowoczesność oraz designerski wygląd można spotkać zabudowane w ścianach lub postawione w dowolnym miejscu kominki elektryczne z zamkniętym paleniskiem. Doskonale nadają się one do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym oraz rustykalnym.

Kominek a ciepło i przytulny klimat

Obecnie wybór kominków na rynku jest przeogromny. Każdy z nich posiada jedyny w swoim rodzaju, bardzo atrakcyjny wygląd, który tworzy nie tylko ozdobna obudowa, lecz także niesamowity widok tańczących płomieni na rozżarzonych drewnach. Bliskość z ciepłem pochodzącym z ognia wydobywającego się z paleniska decyduje niejednokrotnie o tym, że pragniemy posiadać w swym domu kominek.

Doskonałym rozwiązaniem jest zakup kominka otwartego. Wówczas to, od bliskości ognia wszystkich biesiadników salonu nie oddziela ognioodporna szyba. Jeśli taki kominek zostanie zostanie pięknie obudowany kamieniami o nieregularnych kształtach, to wówczas prezentuje się doskonale w każdym gustownie urządzonym salonie. Kominek o takim wyjątkowym wyglądzie potrafi dodać niesamowitego uroku każdemu pomieszczeniu urządzonemu w stylu rustykalnym.

Bio – kominek – doskonały wybór na długie lata

Czasem bywa tak, że ze względu na trudności instalacyjne lub z powodu braku przewodów kominowych niemożliwe jest wyposażone salonu w otwarty kominek. Dla takich pomieszczeń dedykowane są niezwykle eleganckie oraz efektowne bio – kominki. Cechują się one tym, że nie potrzebują byt dużej ilości powietrza do prawidłowego działania oraz nie generują dymu oraz spalin.

Wiele dostępnych na rynku modeli cechuje się tym, że są bardzo lekkie oraz mobilne. W każdej chwili wybrany bio – kominek możemy przenieść do innego pomieszczenia.

Paliwem do tego urządzenia jest bioetanol. Obecnie jest on sprzedawany w opakowaniach o różnej objętości. Wraz ze spalaniem się paliwa bio – kominek wydziela parę wodną, dzięki czemu w mieszkaniu powietrze jest dostatecznie nawilżone. Bio – kominek to doskonały wybór na długie lata.