domfan.pl

Dom i wnętrza

geometryczne dekoracje
Wnętrza

Jak dopasować geometryczne dekoracje do modnego wnętrza

Na podkreślenie charakteru wnętrza ogromny wpływ mają dodatki i dekoracje. Najmodniejsze aktualnie konwencje aranżacyjne łączą w sobie surowość z przytulnością. We wnętrzach skandynawskich, loftowych i industrialnych często wykorzystuje się motywy geometryczne. Odpowiednio dopasowane dodatki z tej kategorii sprawdzą się również w innych aranżacjach. Jakie geometryczne dekoracje warto wykorzystać w modnych stylach wnętrzarskich?

Praktyczne dodatki

Pośród akcesoriów do wnętrz o geometrycznych kształtach odnaleźć można wiele przedmiotów o funkcjonalnym zastosowaniu. Jednymi z bardziej popularnych są metalowe wieszaki. Możliwość zawieszenia różnych przedmiotów przydaje się w każdym pomieszczeniu. Designerskie metalowe dekoracje z haczykami doskonale podkreślą charakter wnętrz loftowych i industrialnych. Egzemplarze pomalowane na czarno sprawdzą się również w aranżacjach retro.

Innym ciekawym elementem mogą okazać się zegary z geometrycznym motywem. Wykonane z metalowych lub drewnianych elementów nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Pośród praktycznych dodatków odnaleźć można również świeczniki w kształcie figur geometrycznych. Stelaże wypełnione szklanymi szybami umożliwią zaprowadzenie w pokoju wyjątkowej atmosfery. Poszukując modnych elementów wyposażenia, wiele osób decyduje się na geometryczne półki naścienne. Takie produkty ułatwiają ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni i stanowią atrakcyjny dodatek. Sześcienne półki z jasnego drewna doskonale sprawdzą się we wnętrzu skandynawskim.

Ozdoby i dekoracje

Nie wszystkie dodatki posiadają praktyczne zastosowanie. Często poszukuje się elementów, których jedynym zadaniem jest ozdobienie pomieszczenia i podkreślenie jego charakteru. W tej kategorii największą popularnością cieszą się dekoracje geometryczne z metalu. Pośród nich odnaleźć można ogromny wybór różnorodnych wzorów. Najczęściej są to przedmioty zawieszane na ścianie. Dzięki bogatej ofercie bez problemu dobrać można odpowiedni element do wnętrza w każdym stylu. Znajdą się tutaj zarówno przedmioty w kolorze stali pasujące do aranżacji industrialnych, jak i czarne wpisujące się w klimat retro i skandynawski. Wielbiciele stylu glamour odnajdą dekoracje w barwie złota. Do pomieszczeń w konwencji boho dopasować można motywy związane z przyrodą i filozofią Wschodu.

Bogata oferta dekoracji tego rodzaju umożliwi każdemu odnalezienie najlepszego produktu do siebie. Ozdoby warto dopasować do stylu aranżacji i własnego gustu. Akcesoria mogą również nawiązywać do hobby i zainteresowań domowników.