domfan.pl

Dom i wnętrza

ikea świeczki
Dom

Ikea świeczki jak za ich pomocą dekorować pomieszczenie?

Coraz więcej osób poszukuje ciekawych sposobów na to, aby w swoich wnętrzach stworzyć przytulną atmosferę. Ostatnie miesiące dobitnie pokazały, że dom to nasz najbezpieczniejszy azyl. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby uwić sobie przytulne i miłe gniazdko. Pomogą w tym między innymi świeczki.

Ikea świeczki

Kultowa marka w Polsce, ale też tak naprawdę na całym świecie, to bez wątpienia Ikea. To właśnie w Ikea możemy znaleźć świetne wzornictwo w naprawdę przystępnej cenie. Prosty, minimalistyczny styl skandynawski, świetnej jakości meble, dodatki, akcesoria, to coś, co wyróżnia tego szwedzkiego giganta. Sporo osób żartuje, że do IKEA idzie się tylko po jedną rzecz, a wychodzi z torbą zakupów. Bez wątpienia coś w tym jest. Podczas najbliższej wizyty warto odwiedzić dział, w którym można znaleźć wiele ciekawych świeczek. To zarówno świece bryłowe, pakowane po kilka sztuk naraz, które świetnie wyglądają wyeksponowane na przykład na dekoracyjnej tacy, jak też świeczki w słoiczkach. Niektóre z nich to świece bezwonne, inne to świeczki aromatyzowane, które rozpieszczają zmysły wspaniałym aromatem.

Dekorujemy dom świeczkami z Ikea

Świeczki potrafią stworzyć niezwykle klimat w każdym wnętrzu. Tak naprawdę warto palić je przez cały rok, chociaż najbardziej kojarzą się z jesienią oraz zimą. Jak wyczarować przy ich pomocy ładną dekorację ? Na pierwszy ogień niech idą świeczki bryłowe. W Ikea znajdziemy takie w klasycznym białym lub śmietankowym kolorze, które są pakowane po kilka sztuk. Różnią się pomiędzy sobą grubością oraz wysokością. Razem tworzą bardzo ładną całość. Najlepiej kupić 3 lub 4 komplety, a następnie postawić je na dekoracyjnej tacy. To może być taca z drewna, metalu, kamionki. Ważne, aby ustawiać obok siebie świeczki o różnej wysokości, co da świetny wizualnie efekt. Można je zapalić lub zostawić po prostu czyste i nienaruszone. W każdej wersji prezentują się świetnie. To jedna z dekoracji, która perfekcyjnie nawiązuje do tak lubianego obecnie stylu francuskiego. Jest prosta, minimalistyczna i naprawdę tania, a w każdym wnętrzu robi tak zwany efekt wow. Taka dekoracja ze świec będzie też wspaniałym pomysłem na prezent dla kogoś, kto lubi dodatki do wnętrz. Można samemu zaaranżować zestaw świec oraz dołączyć do tego ozdobną tacę.

Inne świeczki w Ikea

Wspomniane powyżej świeczki to nie jedyne egzemplarze w Ikea. Są tam również klasyczne walcowe świeczki, które świetnie wyglądają w świecznikach i kandelabrach, na przykład takich z metalu. To również jeden z największych hitów, jeżeli chodzi o dekoracje i akcesoria do domu. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się takie świeczki? Będą jak znalazł do dekorowania stołu w jadalni. Wprowadzają bardziej odświętną atmosferę, ale można stosować je na co dzień. Świeczki to teraz po prostu niezwykle popularny dodatek. Świeczki zapachowe, które służą do aromatyzowania pomieszczeń, to kolejna propozycja. Warto wybrać zapachy, które pozytywnie na nas działają, wprowadzając nas w przyjemny nastrój.