domfan.pl

Dom i wnętrza

wiatrołap inspiracje
Wnętrza

Ciekawe inspiracje jak zaaranżować wiatrołap?

Wiatrołap to pomieszczenie, które jest nie tylko praktycznym miejscem, w którym zostawiamy odzież wierzchnią oraz mokre obuwie, ale przede wszystkim wizytówką domu. To właśnie to miejsce widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają. Warto więc zadbać, by było eleganckie i ciekawe. Jak zaaranżować wiatrołap, który będzie funkcjonalny i gustowny?

Nowoczesny design

Wiatrołap bardzo często nie jest dużym pomieszczeniem. Warto więc zadbać, by kolory, które będą go zdobiły były jasne i wesołe, dzięki czemu pomieszczenie będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości.

W wiatrołapie warto wykorzystać lustra. Można umieścić je na ścianie, ale równie ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie drzwi do szafy z tafli lustra. Dzięki temu wiatrołap będzie wydawał się przestronny i elegancki.

Bardzo ekskluzywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie czarnego lustra. Wiatrołap będzie wyglądał niezwykle ekskluzywnie. Nie jest to jednak dobry pomysł, gdy w domu znajdują się małe dzieci. Ustawiczne zmywanie małych łapek z lustra może okazać się bardzo kłopotliwe.

Wybierając kolor ścian, warto postawić na jasne kolory. Wiatrołap inspiracje w bieli wygląda bardzo czysto i elegancko. Jest to kolor, który sprawi, że hol będzie wydawał się większy niż jest w rzeczywistości. Białą płytę MDF warto wykorzystać do zbudowania szaf, które pomieszczą ubrania sezonowe, kurtki i płaszcze. Wybierając płytę z połyskiem sprawimy, że wiatrołap będzie przestronny i gustowny.

Praktyczne rozwiązania

Jednym z ważniejszych elementów funkcjonalnego holu jest podłoga. Wiatrołap inspiracje warto wykorzystać kafelki, które są eleganckie, ale przede wszystkim łatwe do utrzymania w czystości.

Do wiatrołapu wchodzimy w butach, które jesienią oraz zimą często są mokre i zabłocone. Płytki podłogowe nie są wrażliwe na wilgoć, a zabrudzenia szybko usuniemy, przecierając terakotę mopem.

W wiatrołapie nie może również zabraknąć wygodnych wieszaków na kurtki i płaszcze. Nowoczesny wiatrołap inspiracje będzie wyglądał atrakcyjnie, gdy wykorzystamy proste, surowe wieszaki. Do wiatrołapu w stylu skandynawskim będą pasowały wieszaki drewniane. Idealnie sprawdzi się drewno bielone, które wpisze się w styl skandynawski.

Industrialny wiatrołap inspiracje będzie wyglądał ciekawie i niebanalnie, gdy wykorzystamy metalowe, proste wieszaki.

Aranżując korytarz, warto również zadbać, by znalazło się w nim wygodne siedzisko, które na pewno przyda się w trakcie zakładania butów. Ławka, krzesło czy pufa są niezbędne, gdy w rodzinie są małe dzieci lub osoby starsze.