domfan.pl

Dom i wnętrza

blachodachówka modułowa wady
Budownictwo

Blachodachówka modułowa wady i zalety

W współczesnych czasach pokrycia dachowe wykonane z blacho- dachówki stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na trwałe i atrakcyjne wykończenie połaci. Obecnie na rynku jest powszechnie dostępna blacho – dachówka modułowa płaska oraz tłoczona. Jakie istotne wady i zalety posiada ten powszechnie stosowany produkt?
 

Blachodachówka modułowa a istotne zalety

Każdy klient zainteresowany zakupem ma dziś do wyboru blacho – dachówkę w arkuszach oraz modułową. Niemniej ze względu na łatwość doboru, zróżnicowaną kolorystykę oraz łatwy transport na budowę mnóstwo osób wybiera tę drugą. Co prawda produkt ten nie jest wolny od wad, ale posiada także wiele istotnych zalet. Mnóstwo klientów blacho – dachówkę modułową ceni sobie ze względu na szybki i sprawny montaż.

Blachodachówka modułowa wady

Blachodachówka modułowa to taki produkt, który posiada także kilka istotnych wad. Można do nich zaliczyć przede wszystkim sporą głośność każdej powierzchni wykończonej z jej pomocą. Ponadto po założeniu wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji.
Sporym utrudnieniem jest również to, że blacho – dachówka modułowa jest sprzedawana w stałych wymiarach. W związku z tym istnieje konieczność przycinania blachy, w celu jej idealnego dopasowania do wielkości oraz kształtu poszczególnych połaci dachowych. Tworzywo to należy zawsze ciąć na zimno przy pomocy odpowiednich narzędzi. Do tego celu niezbędne jest posiadanie specjalnych nożyc ręcznych lub skokowych. Dzięki użyciu takiego sprzetu nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania przyciętych krawędzi, bowiem samoistnie pokrywają się one ochronną warstwą cynku.

Niezwykle ważne jest, aby do przycinania tej blacho – dachówki nie używać szlifierek kątowych. Co prawda ich użycie w znacznym stopniu ułatwiło by wykonywanie prac, ale podczas takiego ciecia wytwarza się wysoka temperatura, która wytapia warstwę cynku. Ponadto powstające iskry mogłyby spowodować uszkodzenie powłoki. Wówczas to na blacho – dachówce mogłaby pojawić się rdza.

Jaka jest cena blacho -dachówki modułowej?

Blacho –dachówka jest dziś powszechnie dostępna na rynku budowlanym. Ze względu na atrakcyjną cenę jest ona bardzo chętnie nabywana przez wielu inwestorów. Niewielki poziom komplikacji montażowej sprawia, że w dachach pokrytych tym tworzywem cena za metr kwadratowy zostaje powiększona tylko i wyłącznie o koszt robocizny.

Blacho- dachówka modułowa to sprawdzony produkt, w który warto zainwestować chcąc posiadać piękne oraz estetyczne pokrycie dachowe.